IMG_3805.jpg
splash.jpg
previous arrow
next arrow
Shadow

آشنایی با شاخصه های کلی تولیدات یزد موزاییک

Image
Image

یزد موزاییک

مشخصات موزاییک های برجسته

وزن تقریبی هر متر مربع ابعاد 30*30 : 62 کیلوگرم
 وزن تقریبی هر متر مربع ابعاد 40*40 : 77 کیلوگرم
ضخامت تقریبی  30*30 : 26 میلیمتر 
ضخامت تقریبی 40*40 : 32 میلیمتر

محصول با کیفیت و استاندارد

استانداردهای داخلی و بین المللی

این شرکت یکی از اعضاء کمیسیون تدوین استاندارد 755 ایران بوده و تاکنون موفق به دریافت استاندارد ایران، استاندارد بین المللی و نیز لوایح متعدد تقدیر و تشویق شده است که از نمونه های آن کسب عنوان واحد نمونه استاندارد برای چندین سال و اخذ گواهی استاندارد ایزو 9001 و 14001 و OHSAS18001 از کشورهای انگلستان و آلمان میباشد

سفارشات

تولیدات سفارشی

موزائیکهای این شرکت با ابعاد مختلف 25×25 و 30×30 و 33×33 و 40×40 و 40×80 با توجه به سفارش مشتری قابل تولید و عرضه میباشند.

نوع کاربرد

مناسب فضاهای داخلی و خارجی

موزاییک ها بیشتر برای فضاهای بسته و محوطه های باز صنعتی، مسکونی، اداری و مکانهای دارای تردد زیاد مناسب بوده و همچنین جهت مکانهایی که نیاز به شستشوی زیادی دارند همانند پارک و پیاده رو ایده آل می باشند. برای فضاهای روباز که درزمستان دچار یخ زدگی میشوند استفاده از این موزاییک ها بخاطر مقاومت بالا در برابر یخ زدگی توصیه میشود
Image
Image

شرکت یزد موزاییک اولین تولید کننده موزاییک ماشینی تمام اتوماتیک با نشان استاندارد در ایران
از دیگر افتخارات این شرکت کسب استانداردهای بین المللی مدیریتی و محیط زیستی و نیز کسب عنوان پیشکسوت کیفیت و استاندارد میباشد

کنترل کیفی

ابعاد موزائيك هاى توليدى 30×30 و 40×40 سانتيمتر، دقيق و بدون تلورانس ابعاد مى باشد.
موزائيك ها به وسيله ماشين آلات تمام اتوماتيك ساخت كشورايتاليا و توسط متخصصين فنى و كار آزموده ايرانى در اين رشته توليد شده و توسط مسؤولين آزمايشگاه كارخانه كه زير نظر مؤسسه استاندارد همكارى دارند كنترل كيفيت ميشوند.
در فرمول مصرف مواد و همچنين ساخت موزائيك از كليه ضوابط استاندارد ايران از نظر ترك موئى، ترك دانه، شبكه موئى، پريدگى، شوره زدن (سفيدك)، پوسته شدن، تابيدگى، يكنواختى ضخامت قشر رويه، ميانگين ابعاد و رويه ميانگين ابعاد و ضخامت، مقاومت فشارى، خمشى، سايشى و ديگر موارد رعايت گرديده، و آزمايشات موجود در تمام موارد نمايانگر برترى توليدات اين كارخانه نسبت به استاندارد تعيين شده آلمان و 755 ايران مى باشد

مشخصات فنی موزاییک های شرکت یزد موزاییک

قطر موزائيك، شامل دو لايه تقريباً مساوى مى باشد. لايه اول سيمان، سنگ نمره بندى و پودر سنگ و لايه دوم را تركيبى از ماسه و سيمان تشكيل مى دهد.
موزائيك ها به مدت 48 ساعت در اتاقهاى بخار قرار گرفته تا خشك و مقاوم گردند. اين عمل باعث استحكام بيشتر محصول مى شود.
موزائيك ها فاقد تلورانس ابعاد و ناگونيايى بوده و لذا مى توان بدون درز در كف و نما استفاده نمود. سطح موزائيك ها تابيدگى نداشته و بوسيله ماشين آلات ساب تمام اتوماتيك سائيده شده كه صيقلى و بسيار زيبا مى گردد

استفاده از مواد اولیه مرغوب

مواد اوليه به كار گرفته شده در موزائيك ها از بهترين نوع سنگ هاى طبيعى موجود در ايران، بخصوص معادن غنى استانهاى يزد و اصفهان انتخاب مى شوند و در ساخت از هيچ گونه موادى كه باعث كاهش استحكام آنها مى گردد استفاده نمى شود.
.

کمترین حفره برای جذف رطوبت

.
موزائيك ها با دستگاه پرس معادل 480 تن به صورت تمام اتوماتيك تحت فشار قرار مى گيرند و در نتيجه از ايجاد حفره هاى ريز داخل موزائيك جلوگيرى بعمل مى آيد و اين عمل درصد رطوبت گيرى محصولات را پائين آورده كه از استانداردهاى تعيين شده برترى دارد و در نتيجه عدم جذب آب٬ آنها را در مقابل سرما و يخبندان زياد، بسيار مقاوم مى سازد.
.
 

دستورالعمل نصب 

ضمن تقدير از حسن انتخاب شما، به منظور زيبائى و سهولت نصب موزائيك ها ، نظر حضرتعالى را به نكات ذيل معطوف می دارد
جهت تخليه پالت ها، حتى المقدور از ليفتراك يا جرثقيل استفاده شود تا علاوه بر صرفه جوئى در هزينه تخليه، به موزائيك ها نيز آسيب نرسد. به دليل ظرافت لبه هاى موزائيك، آنها رو در رو قرار گرفته اند و بايد به همين نحوه نيز تخليه گردند. لذا در صورت تخليه و انتقال دستی، حتماً تذكرات لازم به کارگر يادآورى شود.
سعى شود نصب موزائيك در آخرين مراحل ساخت ساختمان انجام پذيرد ( پس از گچ كارى، اجراى سقف كاذب و ... ) تا زيبايى موزاييك فرش شده توسط گچ و مواد ديگر از بين نرود.
نحوه نصب موزائيك در كف و نما از سه طريق قابل اجرا مي باشد:
نصب با ملات ماسه و سيمان ( با حداقل ضخامت 5 سانتیمتر بر روی سطحی که شفته آهکی ریخته شده باشد )

نصب با ملات نرم سيمان و خاك سنگ
تأکید ميشود حتماً از سيمان تيپ 1 در ملات زير موزاييك استفاده شود. از بکارگیری سیمان ضد سولفات جداً خودداری شود.
استفاده از آب شور یا نامناسب و همچنین ماسه های شور برای ساخت ملات باعث خرابی و شوره زدگی موزاییک میشود.
موزائيك هاى توليدى اين شركت 100% گونيا و بدون تلورانس ابعاد مي باشند. به همين دليل حتماً بدون درز نصب گردند.
با توجه به سطح ساب خورده صيقلى موزائيك، حتماً موزائيك ها بدون پستى و بلندى نصب شوند تا ديگر نياز به ساب مجدد نداشته باشند. با اين عمل علاوه بر زيبائى، هزينه اجرا نيز كاهش مى يابد.
پس از نصب، دوغاب سیمانی نرمى همرنگ زمینه موزاییک روى موزائيك ها پخش نموده و قبل از خشك شدن، آن را سريعاً جمع آورى نمائيد - برای بالا بردن کیفیت اجرای کار مخصوصاً برای موازییک های آجدار، دوغاب فقط روی درزها ریخته شود - تا شفافيت موزائيك ها از بين نرود و تا 48 ساعت از رفت و آمد روى موزائيك خوددارى شود.
جهت زيبايى بيشتر با استفاده از برش هايى از موزائيك و يا رنگهاى مختلف آن و بكار بردن نوارهاى برنزى و یا به صورت فرش 4×4 یا 2×4 مى توانيد طرح های زيبايى را در كف اجرا نمائيد .
توجه داشته باشید که استفاده از شوینده های قوی جهت تمیزکاری باعث خرابی موزاییک ها میشود.
Image
کارخانه: یزد کیلومتر 3 بلوار آیت الله بافقی ( تقاطع جاده قدیم بافق )   تلفن: 2 و 38363101-035   دورنگار: 38363103-035

YAZD MOSAIC CO